Curry umirio Kingse i odveo Warriorse na megdan “Kralju”

Košarka 01. maj 202300:30 0 komentara
ROCKY WIDNER / NBAE / GETTY IMAGES / GETTY IMAGES VIA AFP

Posljednji učesnici druge runde play-offa NBA lige su Golden State Warriorsi koji su u sedmom meču prvog kola nadigrali i eliminisali Sacramento Kingse.

Warriorsi su pobjedu u utakmici odluke upisali rezultatom 120:100 (30:31, 36:27, 35:23, 29:19). Golden State sada čeka serija protiv Los Angeles Lakersa.

Namučio je Sacramento aktuelne šampione, ali je na kraju poražen u majstorici čime je san čekan 16 godina završen.

Kingsi su čak bili za nijansu bolji u prvom poluvremenu. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu tokom prve četvrtine, ali je na kraju Sacramento ubacio poen više.

Tokom druge dionice Kingis su vodili praktično sve vrijeme, ali niti jednog momenta sa više od pet razlike. A onda je uslijedio kolaps u trećoj četvrtini. Imali su tri puta +10 koliko je bilo i pred odlučujućih 12 minuta.

U posljednjoj dionici šampioni su igrali šampionski, vodili su i sa 22 poena prednosti u nekoliko navrata i na kraju su upisali ubjedljivu pobjedu.

Nakon izjednačenja na 61:61, Warriorsi preuzimaju glavnu riječ.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Steph Curry koji je imao najbolji učinak u karijeri u play-off utakmicama. Curry je postigao 50 poena uz osam skokova i šest asistencija. Igrao je 37 minuta i 40 sekundi. On je prvi igrač koji je u sedmom meču neke play-off serije postigao 50 poena.

Wiggins je pratio sa 17 poena i sedam uhvaćenih lopti, Thompson je dodao 16 poena, a Looney je zabilježio double-double sa 11 poena i čak 21 skokom.

U ekipi Sacramenta najbolji je bio Sabonis sa 22 poena, osam skokova i sedam asistencija. Fox je ubacio 16 poena, Davies i Monk imali su po 14 (Monk i devet skokova), a Murray je stao na deset uz sedam uhvaćenih lopti.

U drugom kolu doigravanja parovi su sljedeći: New York Knicks – Miami Heat (0:1), Boston Celtics– Philadelphia 76ers (0:0), Denver Nuggets– Phoenix Suns (1:0) i Golden State Warriors – Los Angeles Lakers (0:0).