Drugi vezani poraz Phoenixa, Nurkić nije igrao zbog povrede (VIDEO)

Košarka 24. feb 202409:25 0 komentara
Troy Taormina-USA TODAY Sports

Veoma zanimljivo protekle noći bilo je na parketima NBA lige, a drugi vezani poraz upisala je ekipa Phoenix Sunsa.

Bolji od Sunsa ovoga puta bio je Houston sa 114:110, a naš Jusuf Nurkić meč je propustio zbog povrede gležnja.

Vodio je Rocketse do pobjede Fred VanVllet sa 23 poena, Jabari Smith je upisao double-doubl sa 22 poena i 16 skokova, kao i Alperin Sengun koji je upisao 17 koševa i 12 asistencija.

Kod Sunsa je briljirao Kevin Durant sa 28 poena i 11 skokova, Bol Bol je postigao 25 poena i 14 skokvoa, dok je Booker meč završio sa 25 ubačaja,

Jokić ponovo briljirao, novi triple double!

Košarkaši Denvera slavili su u noći između petka i subote na gostovanju Portlandu rezultatom 127:112.

Od početka meča se Denver nametnuo kao bolji tim i pobjeda nije dovođena u pitanje ni jednog trenutka.

Portlandu jeste rezultatski pripala posljednja četvrtina, ali sa samo tri poena razlike što nije bilo dovoljno da se uvede meč bar u neizvjesnu završnicu.

Nikola Jokić je zabilježio novi tripl-dabl. Reprezentativac Srbije je na 29 poena (12 od 17 iz igre) dodao i 15 skokova i 14 asistencija za nešto manje od 35 minuta na parketu.

Jokiću je ovo 122. triple-double u karijeri u regularnom dijelu sezone i po tome je na četvrto mjestu u historiji NBA lige. Treći je Magic Johnson koji ima 16 više od Jokića.

Ali, ako se računaju i utakmice doigravanja, Jokić je došao do 138 triple-double, čime se na četvrtom mjestu svih vremena izjednačio sa LeBronom Jamesom, a Magic obojici bježi za po 30. Ipak, LeBron igra 21. NBA sezonu, a Jokić tek u devetu.

Najefikasniji je u Denveru bio Porter sa 34 poena i 12 skokova, Gilespie je stao na 18 poena.

U Portlandu je najefikasniji bio Grant sa 25 poena, Ayton je zabilježio double-double sa 22 poena i deset skokova, Simmons je dodao 21 poen uz osam asistencija, a Banton je brojao do 14.

Denver sada na četvrtom mjestu Zapada ima skor 28-19, Portland je deset mjesta ispod sa skorom 15-40.