Golden State slavio nakon preokreta, Curry odigrao briljantnu partiju

Košarka 29. mar 202308:02 0 komentara
Kelley L Cox-USA TODAY Sports

U protekloj noći u NBA ligi je odigrano šest mečeva, a najzanimljivije je bilo u susretu između Golden State Warriorsa i New Orleans Pelicansa. Warriorsi su nakon velikog preokreta slavili 120:109.

Pelicansi su na poluvrijeme otišli sa prednošću od 17 razlike i činilo se da je meč riješen nakon dvije dionice. Međutim, Golden State na krilima sjajnog Curryja u drugom poluvremenu smanjuje prednost Pelicansa, a u posljednjih 10 minuta dolazi u vodstvo.

Na kraju su domaći ostvarili trijumf, a najefikasniji igrač meča bio je Steph Curry sa 39 poena i osam asistencija. Na drugoj strani Brandon  Ingram je postigao 26.

U ostalim utakmicama izdvaja se pobjeda Washingtona nad Bosonom 130:111. Toronto je na domaćem terenu savladao Miami 106:92, a Memphis je bio bolji od Orlanda 113:108. Pobjede su još zabilježili Atlanta nad Celevelandom i Charlotte protiv Oklahome.