Jokiću asistencija izostala za triple-double u slavlju Denvera, Garza ponovo bez minutaže

Košarka 24. dec 202309:52 0 komentara
Sam Sharpe-USA TODAY Sports

Asistencija je nedostajala Nikoli Jokiću da ostvar triple double, aktuelni šampioni NBA lige Denver Nuggetsi su savladali Charlotte Hornetse 102:95 na gostovanju u Sjevernoj Karolini.

Nikola Jokić je u čudnoj utakmici u kojoj je presudila odbrana tima iz Kolorada upisao 18 poena (8/14 šut iz igre), deset skokova i devet asistencija.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta efikasno, a Hornetsi su se bolji snašli u napadačkom dvoboju i sa plus šest 60:54 otišli na veliki odmor.

Sve se promijenilo u trećih 12 minuta. Spektakularnom defanzivom Denver je više od devet minuta držao Charlotte na samo jednom ubačenom poenu sa linije slobodnih bacanja. Serijom 25:1, Nuggetsi su poveli 79:61 i djelovalo je time riješili pitanje pobjednika.

Ipak u finišu meča prišao je Charlotte na 97:94 na tri i po minuta prije kraja trojkom Smitha, koji je u prošloj sezoni nosio dres Denvera. Ipak Jokić pogotkom za dva poena, a onda i sa linije penala vodi Denver na sigurnih plus sedam i sedmog trijumfa u posljednjih osam mečeva.

Porter je sa 22 poena bio najefikasniji u redovima pobjednika, dok je Jamal Murray stigao do 20 poena i 12 skokova. Bridges sa 22, Washington sa 20 i Smith sa 19 istakli su se kod Hornetsa.

Luka Dončić je još jednom spektakularnom partijom donio trijumf Dallasu. U derbiju Texasa Mavsi su deklasirali San Antonio, a slovenački reprezentativac je ubacio 39 poena uz 12 skokova i 10 asistencija.

Lakersi su najviša zahvaljujući LeBronu Jamesu koji je upisao 40 poena uz po sedam skokova i asistencija pobijedili Oklahomu na gostovanju 129:120. Minessota je savladala Sacramento Kingse rezultatom 98:110, a reprezentativac Bosne i Hercegovine, Luka Garza ponovo je ostao bez minuta na parketu.