Luka Garza odigrao najbolju utakmicu sezone, ali nedovoljno za raspoloženog Jokića i Nuggetse (VIDEO)

Košarka 20. mar 202407:59 0 komentara
Bruce Kluckhohn-USA TODAY Sports

Košarkaši Denver Nuggetsa upisali su važnu pobjedu protiv Minnesota Timberwolvesa 115:112. Briljirao je ponovo Nikola Jokić, a košarkaš Bosne i Hercegovine Luka Garza odigrao je najbolju partiju sezone.

Jedan od derbija dosadašnjeg dijela sezone igran je u „Target centru“ u Minnesoti, u kojem je u okršaju ponajboljih ekipa Zapadne konferencije slavio Denver – 115:112 (35:28, 35:27, 17:29, 28:28).

Konačan rezultat ne pokazuje pravo stanje stvari na terenu. Denver je imao konsnatno prednost, na poluvremenu vodio i sa „plus 15“ (70:55). Ipak, u finišu susreta domaćin je zaprijetio, ali je njihov nalet odbio, pogađate, Nikola Jokić.

Ubacio je tada Jokić trojku za 107:99, a Minnesota je imala snage samo da još jednom priđe na poen zaostatka mini serijom (107:106). I za taj pokušaj domaće ekipe, koja je igrala bez Townsa, Goberta i Reeda, Denver je imao lijeka, pa je slavio vrlo važan trijumf.

Naravno, Jokić je bio najefikasniji akter meča, sa 35 poena (šut iz igre 14/22, za tri poena 3/4), uz 16 skokova i samo dve asistencije. Pratili su ga Porter sa 26 poena, Murray sa 18 poena i 11 asistencija, Gordon sa 14 poena i 11 skokova. Na drugoj strani, istakli su se Edwards sa 30 i McDaniels sa 26 poena. Bh. reprezentativac Luka Garza s druge strane, upisao je najbolju utakmicu sezone, ubacivši 11 poena uz 6 skokova za Minnesotu, za malo više od 22 minute na parketu.

Dallas je bio bolji od San Antonia u gostima – 113:107 (38:30, 27:26, 26:28, 22:23), uz raznovrsnu igru i tripl-dabl Luke Dončića, Slovenac je ubacio 18 poena, uz deset skokova i 16 asistencija.

Na kraju, kao gosti su se radovali i New Orlenas Pelicansi, koji su bili bolji od Brooklyna – 104:91 (27:21, 37:24, 21:24, 19:22), uz odličnu partiju Williamsona, koji je ubacio 28 poena.

Boban Marjanović je upisao prve poene poslije 19 mečeva. Doduše, od tih 19 u 18 nije bio u protokolu, u prošlom je igrao tek dva minuta, a u pobjedi svog Houstona na gostovanju Washingtonu – 137:114 (39:36, 21:21, 41:25, 26:32), ubacio je pet poena.

Vasilije Micić je ubacio 20 poena, od toga 18 čak 18 u prvom poluvremenu, imao je i jedan skok, asistenciju i ukradenu loptu za 27 minuta na parketu. Problem je bio što je njegov Charlotte ubedljivo poražen na gostovanju Orlandu – 112:92 (27:17, 40:15, 24:33, 21:27). Na poluvremenu domaći su imali nevjerovatnih 35 poena viška (67:32).

Micićev saigrač Aleksej Pokuševski ubacio je tri poena, imao je i pet skokova i jednu asistenciju za 28 minuta na parketu. Na ovom meču, pednjačili su igrači Orlanda, Antohny sa 21, Suggs sa 16 i Banchero sa 13 poena.