NBA: Slavlje Minnesote za san o play-offu

Košarka 14. feb 202207:42 0 komentara
Trevor Ruszkowski-USA TODAY Sports

Minnesota Timberwolvesi nastavljaju borbu za play-off, pošto su u gostima savladali Indiana Pacerse 129:120.

Svaka pobjeda sada je bitna, a Timberwolvesi uspjeli su da dođu do trijumfa proitv ekipe koja je zrela za rekonstrukciju. Meč je obilovao oscilacijama.

Prvu četvrtinu dobila je Indiana 37:33, ali u drugoj gosti sjajni u napadu. Postigli su 41 poen, dobili taj kvartal 41:25 i otišli na poluvrijeme sa +12.

Ipak, već u trećoj četvrtini stvar se preokreće. Indiana je dobila četvrtinu 36:28 i pred posljednjih 12 minuta ušli samo sa -4. Ipak, nisu uspjeli da naprave potpuni preokret pa je čitav plijen ipak završio u rukama gostiju.

Kod pobednika Anthony Edwards zabilježio je 37 poena, Russel 23, a Carl-Anthony Towns imao je double-double od 15 poena i 13 skokova. Na drugoj strani Brisset također double-double sa 22 poena i 13 skokova, kao i Haliburton sa 22 poena i 16 asistencija.