Igman pobijedio Tuzlu na Tušnju i napravio važan korak u borbi za opstanak

Nogomet 29. apr 202418:30 0 komentara
FK Igman Konjic

Fudbaleri Igmana slavili su 2:1 na stadionu Tušanj u posljednjem meču 29. kola nacionalnog šampionata BiH.

Prvi su zaprijetili domaći. Irfan Hadžić je odigrao dobar pas glavom za Đorđa Pantelića, ali to je bilo nedovoljno da se savlada Aldin Ćeman.

Već u narednom napadu uzvratili su gosti. Mirsad Ramić je uposlio Anela Hebibovića, ali Tarik Abdulahović je dobro postavljen i brani udarac Hebibovića.

Finiš prvog poluvremena pripao je Tuzli. Jasmin Osmić uputio ne centaršut u šesnaesterac Konjičana, a najviši u skoku bio je Đorđe Panetlić za 1:0.

Samo tri minute igre u nastavku, trebalo je gostima za dođu do porvananja. Poslije ispucane lopte Ćemana, odbrana Tuzle nije reagovala adekvatno. Stefan Denković našao se sam ispred Abdulahovića, te golmana Cityja lobovao za poravnanje na Tušnju.

Mogao je Denković u nastavku do drugog pogotka na meču, ali nije iskoristio grešku Mešinovića, šutirao je loše preko gola.

To je bila samo najava potpunog preokreta Igmana. Denković je iznudio prekršaj u kaznenom prostoru Tuzle, a Redžić se loše postavio te skrivio jedanaesterac. Admir Musić pokazao je na bijelu tačku, a siguran realizator je bio Mirsad Ramić.

Igman je već u sljedećem napadu imao šansu do povede 3:1 i riješi utakmicu, ali je šut Hebibovića bravurozno odbranio Abdulahović i ostavio City u igri.