Nestvarna senzacija Japana, navijači i igrači plakali od sreće (VIDEO)

Košarka 27. aug 202316:39 0 komentara
FIBA

Košarkaši Japana, poslije ubjedljivog poraza od Njemačke na startu Mundobasketa, pobijedili su Finsku sa 98:88, ostali su u igri za plasman u drugu fazu.

Da bi Japanci stigli do podviga, moraće u posljednjoj rundi da pobjede Australiju, koja je poslije neizvjesne završnice poražena od Njemačke. Njemačka je siguran putnik u narednu rundu.

Utakmica je imala čudan tok. Japan je dobio prvu četvrtinu sa 22:15, Finska drugu sa 31:14. Posle egala u trećoj četvrtini – 27:27, Japan je u potpunosti dominirao u završnoj četvrtini – 35:15.

Nevjerovatna sreća i suze radosnice nakon historijske pobjede pogledajte OVDJE.

Litvanci Meksiku rekli „Adios!“, obradovali Crnogorce

Košarkaška reprezentacija Litvanije opravdala je ulogu velikog favorita i ubjedljivim rezultatom 96:66 pobedila selekciju Meksika u drugom kolu grupne faze Svjetskog prvenstva. Izabranici Kazysa Maksvytisa su ovom pobjedom obradovali i državni tim Crne Gore, koji je sada i teoretski obezbjedio plasman u narednu fazu Mundobasketa.

Angola dobila Filipine, drama u grupi A

Druga runda Mundobasketa u grupi A donijela je pravu dramu. Dominikanska Republika je dobila Italiju sa 87:82, Angola je slavila protiv Filipina sa 80:70, pa uoči posljednje runde, drugu fazu ciljaju Dominakana, Italija i Angola.

Lako se može desiti da tri ekipe budu izjednačene na kraju grupne faze, tako da ljubitelje košarke očekuje zaista dramatična završnica u borbi za narednu fazu takmičenja.