Nurkić dominirao ispod koša, double-double Jokića u Bostonu

Košarka 20. jan 202409:11 0 komentara
Stephen Lew-USA TODAY Sports

Phoenix je uz briljantnu partiju Bookera, koji je upisao 52 poena lako savladao u gostima New Orleans.

Već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da će Sunsi na kraju izaći kao pobjednici. Izuzetno šuterski raspoložena bila je ekipa Phoenixa koja je na kraju slavila sa ubjedljivih 123:109-

Jusuf Nurkić je imao sjajnu noć te je zabilježio 5 poena uz čak 15 skokova i 9 asistencija.

Nikola Jokić je odigrao još jednu briljantnu utakmicu i bio najzaslužniji za pobjedu Denvera na gostovanju Bostonu u NBA ligi rezultatom 102:100. U odličnom meču koji je više ličio na play off dvoboj aktuelni šampioni su u čuvenom Ti-Di Gardenu savladali trenutno najbolju ekipu lige. Bio je to prvi poraz Bostona na domaćem terenu u ovoj sezoni.

Srpski centar je na za nešto manje od 39 minuta upisao 34 poena (14/22 iz igre), 12 skokova i devet asistencija. Još važnije je da je pogodio dva veoma važna šuta u samoj završnici.

U ostalim mečevima Chalrlotte je dobio San Antonio 124:120, Portland Indijanu 118:115, dok je Brooklyn razbio Lakerse u njihovom domu 130:112. Atlanta Hawksi ostvarili su veoma važnu pobjedu u borbi za play off protiv Miamija 109:108.