Portland slavio bez povrijeđenog Nurkića, double-double Šarića nakon tri godine

Košarka 04. feb 202309:58 0 komentara
Winslow Townson-USA TODAY Sports

U noći između petka i subote u NBA ligi je odigrano osam mečeva. Samo su Indiana i Detroit slavili pred svojim navijačima. Pobjede su kao gosti upisali Portland, Phoenix, Toronto, Orlando, Philadelphia i Atlanta.

Atlanta je slavila na gostovanju Utahu 115:108 (32:22, 30:28, 29:28, 24:30).

Dobra prva četvrtina dala je Atlanti prostora da kontroliše utakmicu. Tokom druge diionice vodstvo gostiju je išlo i do 22 poena, a Jazzu nije pomogla ni bolja igra u posljednjih 12 minuta. Uspjeli su domaći samo da ublaže poraz.

Najbolji u Atlanti bio je Young sa 27 poena, jedan manje dao je Hunter, Okongwu je na 15 poena dodao 11 skokova, Murray je stao na 13, a Collins na deset poena. Bogdan Bogdanović je igrao 25 i po minuta, ubacio je osam poena i po šest skokova i asistencija.

Na drugoj strani, Markkanen je sa 25 poena i deset skokova bio najboji u Jazzu. Clarkson je dodao poen manje, Conly 20, Sexston 12m a Agbadji deset.

Detroit je kao domaćin, u zanimljivoj utakmici, bio bolji od Charlottea 118:112 (29:30, 40:38, 23:26, 26:18), a pobjedu je potvrdio u posljednjoj dionici.

Pistonse su predvodili Ivey sa 24 poena, Bey sa 22 i Bojan Bogdanović sa 21 poenom, jednim skokom i dvije asistencije za 35 minuta igre. Bruks je dodao 16, a Duren 13 poena i 13 skokova.

U Charlotteu su Lamelo Ball i Rozier dali po 23 poena, McDaniels je ubacio 14, Plumlee 13 , a Hayward 12.

Portland je bez povrijeđenog Jusufa Nurkića savladao Wizardse u Washingtonu 124:116 (19:36, 32:33, 39:25, 34:22) velikim preokretom u drugom poluvremenu.

Do pobjede ih je vodio Anfernee Simons sa 33 ubačena poena, Lillard je ubacio 29, dok su Hart i Watford postigli po 21 koš.

U redovima Washingtona istakao se Beal sa 34 koša, Porzingis je ubacio 32, dok je Kispert ubacio 12, baš kao i Kuzma koji je tome dodao i 11 skokova.

Phoenix je pobjedu upisao u gostima Bostonu 106:94 (24:20, 33:24, 17:29, 32:21) predvođen Bridgesom koji je ubacio 25 poena. Paul je dodao 15, Aytin 14 uz deset skokova, a Dario Šarić upisao je doudlbe-doublel sa 14 poena i 13 uhvaćenih lopti, a imao je i tri asistencije za pola sata igre. Šariću je ovo prvi double-double od marta 2020. godine. U Bostonu je Browun dao 27 poena, Tatum 20, White jedan manje, Brogdon je stao na 12.