Prva velika senzacija na Mundobasketu: Towns i ekipa srušili Italiju

Košarka 27. aug 202312:23 0 komentara
FIBA

Prvi meč trećeg dana Mundobasketa i odmah iznenađenje, Dominikanska Republika nadigrala je Italiju – 87:82 (13:19, 25:20, 31:17, 18:26).

Dominikanska Republika ostvarila je i drugu pobjedu na Mundobasketu, poslije odlične treće četvrtine protiv Italije. Istakao je pred početak Svjetskog prvenstva Gianmarco Pozzecco da njegova selekcija može od svakog da izgubi, očigledno da je znao šta priča.

Međutim, ovoga puta i on je bio jedan od krivaca za poraz Italije, s obzirom na to da je pred kraj prvog poluvremena isključen, čak je u pauzi čekao sudije u tunelu…

A početak je nagovještavao sasvim drugačiji ishod, Italija je povela sa 12:0. I tu je otprilike stala. Dominikanska Republika se brzo vratila u meč (12:9), a prvi put je imala prednost u finišu prvog poluvremena, upravo poslije isključenja Pozzecca (39:38).

Trener Italije ponovo pravi show: Zaradio isključenje prije poluvremena (VIDEO)

Uslijedila je fantastična napadačka treća četvrtina Dominikanaca, kad je i riješeno pitanje pobjednika. Ubacila je tada ova ostrvska selekcija 31 poen Italiji, pred ulazak u posljednji kvartal stigla i do 13 poena viška (69:56).

Do kraja meča, Italija je pokušavala da se vrati, ali u međuvremenu je isključen i Melli, a kad je Towns pogodio trojku dva minuta prije kraja činilo se da dilema više nieće biti, Dominikanci su tada imali 16 poena viška.

Ipak, na 25 sekundi prije kraja Italija je imala minus pet i napad, Dominikanci su na liniju slobobodnih bacanja poslali Spisua, koji je smanjio na dostižnih minus tri (85:82). Na 19,7 sekundi prije finiša morao je trener Dominikanske Republike da zatraži tajm-aut. I nekako je njegov selekcija izdržala da ne ispusti već dobijen meč.