Sjajan meč i šest golova na Montjuicu, Lewandowski uz hattrick junak Barcelone

Nogomet 29. apr 202423:04 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Barcelona je pobijedila Valenciju 4:2 u posljednjem meču 33. kola La Lige.

Ekipa Xavija Hernandeza povela je u 22. minuti. Raphinha je uposlio Fermina Lopeza, koji matira Giorgija Mamardashvilija na Montjuicu za 1:0.

Uslijedio je ekspresan odgovor Šišmiša, koji su stigli do preokreta za svega desetak minuta.

Hugo Duro je izjednačio pet minuta kasnije na 1:1, da bi iz penala Pepelu donio potpuni preokret sastavu legendarnog Rubena Baraje.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, Valencija je ostala sa igrače manje. Crveni karton dobio je Mamardashvili, jer je nakon prodora Lamina Yamala igrao rukom van kaznenog prostora i onemogućio čist pogodak Blaugrane.

Katalonci su iskoristili igrača više u nastavku, te uz hattrick Lewandowskog (49’, 82’ i 93’ minuta) stigli do pobjede i povratka na drugu poziciju.

Poljak je prva dva gola postigao glavom, a treći fenomenalno iz slobodnog udarca.