Utakmica sezone maestralnog Muse: 40 poena Zmaja u ludom meču sa 4 produžetka (VIDEO)

Košarka 05. jan 202423:49 0 komentara
Real Madrid Basket

Košarkaši Real Madrida savladali su Anadolu Efes 130:126 nakon četiri produžetka. Blistao je bh. reprezentativac Džanan Musa, koji je bio najbolji pojedinac susreta sa 40 poena i tako je srušio lični euroligaški rekord. Real je upisao čak 17. pobjedu u 19 mečeva ove sezone.

Utakmica je donijela mnogo drame i četiri produžetka.

Nijedna ekipa nije ima dvocifrenu prednost tokom cijelog meča, a šut za pobjedu pri rezultatau 81:81 imao je Mario Hezonja, ali njegov šut je izašao iz obruča.

Ipak se hrvatski reprezentativac iskupio u prvom produžetku kada je sa zvukom sirene pogodio za izjednačenje.

Bitno je napomenuti da je sastav iz Turske, u prvom produžetku imao devet poena prednosti, ali sjajna igra “Kraljevskog tima” osigurala im je dodatnih pet minuta.

I u drugom produžetku Efes je bio bliže pobjedi i vodio, ali izjednačili je Tavares na 111:111, pet sekundi prije kraja.

Nastavila se drama i u trećem, ali nije se predavao Real i prelomio je utakmicu tek u četvrtom produžetku.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine odigrao je najbolju utakmicu sezone u dresu Madriđana. Bišćanin je na parketu proveo više od 45 minuta, a za to vrijeme ubacio je 40 poena, imao dva skoka i osam asistencija.

Bh. košarkaš imao je skoro besprijekoran šut za dva poena 13/15 (86,7%), pogodio je dvije trojke iz pet pokušaja (40%), a sa linije slobodnih bacanja imao je učinak 8/11 (72,7%). Indeks korisnosti našeg Zmaja bio je nevjerovatnih 45.

Majstorije našeg Zmaja pogledajte u nastavku:

Pratili su ga Facundo Campazzo (25 poena i 11 asistencija) i Mario Hezonja (31 poen i 12 skokova).

S druge strane, kod turske ekipe najefikasniji je bio Shane Larkin sa 32 poena i 9 skokova, a Thompson je dodao 18 koševa.

Aktuleni prvaci Evrope i dalje su vodeća ekipa najjače košarkaške lige Starog kontinenta sa 17 pobjeda i dva poraza, Efes je na poziciji broj 15 sa omjerom 7-12.