Zakucavanje godine u NBA: „Poletio“ iznad obruča, čak su i protivnici skočili sa klupe (VIDEO)

Košarka 13. mar 202416:30 0 komentara
Printscreen

Andre Jackson junior, bek Milwaukee Bucksa, izveo je zakucavanje godine u NBA ligi tokom poraza od Sacramento Kingsa (129:94).

Domaćin je već tokom prvog poluvremena riješio pitanje pobjednika, te su rezervisti oba tima imali priliku da pokažu šta znaju.

Upravo je tu šansu iskoristio Jackson junior koji je na 1:35 do kraja meča bukvalno „poletio“ iznad obruča.

Nakon promašenog šuta bek Milwaukeeja se zaletio i skočio tako da mu je glava iznad koša Sacramenta, pokupio je loptu i snažno zakucao za oduševljenje svih.

Čak su i košarkaši Sacramenta morali da reaguju zbog ovoga, te je nekoliko njih skočilo od šoka i atraktivnog zakucavanja.

Jackson junior ima 22 godine, ove sezone je odigrao 49 utakmice u NBA ligi, tokom kojih za 10,4 minuta na parketu bilježi 2,4 poena i dva skoka.