Bruka iz Banja Luke stigla i do regije: Evo kako su izvještavali mediji u susjedstvu

Nogomet 19. okt 202315:40 > 15:52
Printscreen

Borac i Sarajeva jučer su remizirali (1:1) u derbiju zaostalog 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Ponovo su sudije u centru pažnje, kada igra Borac, po ko zna koji put od početka nacionalnog šampionata Bosne i Hercegovine.

Izjednačujući gol Banjalučani su postigli iz čiste nedozvoljene pozicije. U trenutku kada je Cortes šutirao glavom prema golu Bordo tima, tri igrača su bila u nedozvoljenoj poziciji.

Sudijska trojka na čelu sa Mateom Musom nije pokazala ofsajd i Borac je stigao do boda na ovom meču. Hasan Nanić i Goran Ilinčić bili su pomoćnici Musi.

Zanimljivo je da su i mediji širom regiona prenijeli jučerašnju blamažu sa Gradskog stadiona u Banjaluci.

Srpski Kurir ostao je iznenađen kako još uvijek u našem prvenstvu nije uveden VAR, “NEMAJU VAR, OVO JE KATASTROFA! Evropa u šoku zbog NEVIĐENE LAKRDIJE na derbiju u komšiluku! Pogledajte odluku u 95. minutu (VIDEO)“, glasila je objava.

Printscreen

Također i naši zapadni susjedi prenijeli su slijed jučerašnjih dešavanja na veoma sličan način. Index.hr ostao je začuđen kakav su gol suci priznali, “Pogledajte kakav gol su suci priznali u 95. minuti derbija u Premijer ligi BiH

Printscreen

A nešto slično, napisao je i gol.hr, “Nevjerojatna odluka sudaca u BiH: Pogledajte kakav su gol priznali u 95. minuti”.