Sarajevo srušilo Velež i napravilo veliki korak ka plasmanu u Evropu (FOTO)

Nogomet 28. apr 202422:36 0 komentara

Fudbaleri Sarajeva savladali su u derbi susretu 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Veleža rezultatom 3:0 i tako napravili veliki korak ka plasmanu u Evropu.

Tim Simona Rožmana je krenuo silovito od samog početka susreta. Igrala se prva minuta kada je Bordo tim stigao do prednosti. Mirza Mustafić je bio uporan i na sredini terena oduzeo jednu loptu igračima Veleža, uposlio Čatakovića koji je ubacio za Renana, a Brazilac uz malo muke matirao Osmana Hadžikića.

Velež je prvu polupriliku imao u osmoj minuti. Izveo je Šturm korner, ali lopta nije pronašla nikoga od njegovih saigrača i završila je na drugoj strani u gol-autu.

Uslijedio je nakon toga nešto mirniji tok susreta, a na naredno uzbuđenje čekali smo do 19. minute. Uputio je Peco opasan centaršut, a mladi Čelik u želji da izbaci loptu umalo matirao Dejana Ilieva.

Nakon toga zaprijetio je Hamza Čataković nakon odličnog pasa Hamze Mustafića. Izašao je napadač Bordo tim sam ispred Hadžikića, ali je golman Rođenih zaustavio njegov udarac.

U 28. minuti prijetio je ponovno Hamza Čataković sa distance, ali je Osman Hadžikić još jednom intervenisao.

Do kraja je golu Sarajeva prijetio Dino Halilović u dva navrata, ali je mreža Bordo tima ostala netaknuta.

Bordo tim pitanje pobjednika riješio u drugom

Na startu drugog dijela Anđušić je zaprijetio golu Rođenih. Povukao je jedan napad, prošao pored nekoliko protivničkih fudbalera, na kraju šutirao, ali nije bilo opasnosti za Hadžikića.

Samo minut kasnije Adnan Džafić je pokušao na “spavanju” uhvatiti Dejana Ilieva, sjajno je šutirao, ali je lopta otišla tik iznad prečke.

U 52. minuti prijetio je Džafić iz slobodnog udarca, a nakon njega i Edo Vehabović kada lopta odlazi preko gola.

Bordo tim je do drugog dijela stigao u 63. minuti susreta. Čataković se sjajno izborio za poziciju nakon asistencije Kyeremeha, lijepo namjestio i matirao Osmana Hadžikića.

Minut kasnije Demir Peco je šutirao škaricama nakon lopte Haskića, ali je odbrana Sarajeva izblokirala njegov udarac.

Novu veliku priliku Čataković je imao u 70. minuti susreta. Još jednom je istrčao sam na golmana Veleža, lijepo se namjestio, ali je Hadžikić još jednom sjajno intervenisao.

Velež je u 73. minuti imao veliku priliku. Mlinarić je uputio sjajan pas ka mladom Tariku Šikalu, ovaj šutirao, ali pored gola Dejana Ilieva. Vidno je bio razočaran nakon ovog poteza mladog saigrača iskusni Nermin Haskić.

Rođeni su veliku priliku imali u 81. minuti susreta. Tarik Kaptanović je faulirao Mlinarića u kaznenom prostoru, a sudija pokazao na penal za Velež. Odgovornost je preuzeo Ante Hrkać, ali je njegov udarac odbranio sjajni Dejan Iliev.

Novu veliku priliku za Velež imao je Haskić u 90. minuti susreta. Šikalo je lijepo utrčao iza leđa Radoviću, odigrao za Haskića koji šutira neometan se nekih 7 metara, ali i visoko preko gola Dejana Ilieva.

Pobjedu Sarajeva u trećoj minuti nadoknade ovjerio je Ajdin Hasić nakon nove asistencije Francisa Kyeremeha.

Tako je Sarajevo upisalo vrijedna tri boda u borbi za Evropu. Sada je tim Simona Rožmana 4. na tabeli sa 45 bodova, dok je Velež 3. sa 4 boda više.