Kup Kralja: Atletico izbacio Real, dva gola Torresa

Nogomet 15. jan 201522:01
EPA/Ballesteros

Nogometaši Atletico Madrida izborili su plasman u četvrtfinale španskog Kupa Kralja nakon što su u uzvratnom susretu osmine finala na Santiago Bernabeu odigrali 2-2 protiv gradskog suparnika Reala i tako sačuvali dva gola prednosti iz prve utakmice.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Fernado Torres koji je prvi pogodak zabio u 52. sekundi utakmice, a potom Realovog golmana savladao i u 36. sekundi drugog poluvremena. Strijelci za ‘Kraljevski klub’ bili su Sergio Ramos (20) i Cristiano Ronaldo (54).

Veliki gradski derbi prošao je bez hrvatskih nogometaša. Luka Modrić se još uvijek nije oporavio od ozljede, dok Mario Mandžukić nije predvodio napad Atletica zbog temperature.

Uoči susreta atmosfera je bila slavljenička. Cristiano Ronaldo je na teren stadiona Santiago Bernabeu izašao sa Zlatnom loptom, a navijači su mu posvetili sjajnu koreografiju. Svoje nagrade navijačima su predstavili i Sergio Ramos i Toni Kroos, koji su uvršteni u najbolju ekipu svijeta, te James Rodriguez, autor najljepšeg gola u 2014. godini.

Međutim, Atletico je već u prvoj minuti šokirao navijače ‘Kraljevskog kluba’. Gosti su poveli u 53. sekundi susreta nakon brze kontre koju je povukao Antoine Griezmann, a njegovu loptu u Realovu mrežu pospremio Fernando Torres. Bio je to prvi pogodak ‘el Nina’ nakon povratka u klub u kojem je započeo karijeru. Real je do konca prvog poluvremena uspio izjednačiti, a strijelac je nakon ubačaja iz kornera bio Sergio Ramos u 20. minuti.

Na otvaranju drugog dijela Torres je još jednom utišao Bernabeo. Ovoga puta još brže. Za drugi gol na utakmici trebalo mu je 36. sekundi. Griezmann je presjekao Ramosovo dodavanje, još jednom uposlio Torresa, koji je ‘povaljao’ Pepea te savladao Keilora Navasa. U 54. je Cristiano Ronaldo izjednačio i vratio nadu Realu, no do konca susreta više nije bilo promjene rezultata.

Atletico Madrid u četvrtinalu očekuje još jedna ‘poslastica’, dvije utakmice protiv Barcelone koja je u prvom dvoboju osmine finala deklasirala Elće 5-0 i uzvrat na stadionu Manuel Martinez Valero je tek formalnost.

REZULTATI:

Real Madrid – Atletico Madrid 2-2 (prva utakmica 0-2)

U srijedu, 14. januara

Sevilla – Granada 4-0 (prva utakmica 2-1)

Athletico Bilbao – Celta 0-2 (prva utakmica 4-2)

Getafe – Almeria 1-0 (prva utakmica 1-1)

Real Sociedad – Villarreal 2-2 (prva utakmica 0-1)

U utorak, 13. siječnja:

Levante – Malaga 3-2 (prva utakmica 0-2)

Espanyol – Valencia 2-0 (prva utakmica 1-2)

Sevilla – Espanyol

Prve utakmice na rasporedu su 21. i 22. januara, a uzvrati su sedam dana kasnije.