Gana i Alžir u četvrtfinalu afričkog Kupa nacija

Nogomet 27. jan 201521:03 > 21:16
Reuters

Nogometne reprezentacije Gane i Alžira plasirale su se u četvrtfinale afričkog Kupa nacija nakon što su u susretima posljednjeg kola C grupe ostvarile pobjede.

Gana je u dramatičnom ogledu pobijedila Južnu Afriku 2-1, dok je Alžir bio bolji od Senegala 2-0.

Južna Afrika je povela u 17. minuti golom Mandla Masanga i sve do 73. minute je bila u vodstvu. Tada je John Boye izjednačio, a deset minuta kasnije pogodak koji je Ganu odveo u drugi krug zabio je Andre Ayew.

U drugom dvoboju Senegalu je trebao bod za plasman u četvrtfinale, no nije uspio. Alžir je slavio 2-0 i prošao dalje. Golove su postigli Riyad Mahrez (11) i Nabil Bentaleb (82). Za Alžir je do 80. minute igrao krilni igrač zagrebačkog Dinama El Arabi Soudani.

Gana je na koncu osvojila prvo mjesto u grupi sa šest bodova, koliko je osvojio i Alžir, no Gana je bolja zbog pobjede u međusobnom susret. Senegal je treći sa četiri boda, a Južna Afrika posljednja s jednim bodom.

Gana i Alžir će u četvrtfinalu igrati protiv dvije najbolje ekipe iz grupe D. Nakon dva kola sve četiri reprezentacije u toj skupini Kamerun, Gvineja, Obala Bjelokosti i Mali imaju po dva boda i identičnu razliku pogodaka 2-2. U zadnjem kolu sastaju se Kamerun – Obala Bjelokosti, te Gvineja – Mali.

Za sada su poznata dva četvrtfinalna para, a sastaju se Kongo i DR Kongo, te Tunis i Ekvatorijalna Gvineja.