Madridski Superkup Evrope: Trofej u trileru pripao Atleticu

Nogomet 15. aug 201823:24 > 23:32
Reuters/Maxim Shemetov

Po prvi put u historiji dva tima iz istog grada odigrala su finale Superkupa Evrope u fudbalu, a nakon 120 minuta borbe - pobjeda i trofej su pripali igračima Atletico Madrida.

Real Madrid, osvajač Lige prvaka za sezonu 2017/2018 i Atletico Madrid, osvajač Evropa lige susreli su se na Le Coq Areni u Talinu. U susretu punom preokreta, koji je otišao u produžetke – Atletico Madrid uspio je nadigrati gradskog rivala i tako podići ovaj pehar za prestiž.

Poveli su izabranici Diega Simeonea već u prvoj minuti. Diego Costa je odlično reagovao na jednu dubinsku loptu i savladao Navasa.

Izjednačenje je stiglo u 27. minuti. Centaršut Garetha Balea pronašao je Karima Benzemu koji iz neposredne blizine pogađa gol protivnika za 1:1, što je bio rezultat prvog dijela susreta.

Nastavak meča značio je i preokret.

Realu iz Madrida je dosuđen penal u 63. minuti, kojeg je u gol pretvorio Sergio Ramos, kapiten tima. Prethodno je rukom igrao Juanfran.

Da Atletico ne izgubi još jedan trofej od gradskog rivala pobrinuo se ponovo Diego Costa. 11 minuta prije kraja odlično je ispratio akciju i solo prodor Corree, te matirao Navasa sa četiri metra. To je bio rezultat nakon 90 minuta u Talinu, a veću volju, želju i htijenje za ovim trofejom u dodatnih 30 minuta pokazali su igrači Atletica.

Igrala se 98. minuta kada je na semaforu ponovo stajao rezultat koji je išao u korist ekipe Diega Simeonea. Thomas je prošao kroz centralni dio šesnaesterca Reala, povukao loptu na stranu pa centaršutem pronašao Saula Nigueza. Ovaj je iz prve sjajno šutirao sa nekih petnaestak metara za 3:2, odnosno novo vodstvo Atletica.

Konačnu presudu Realu donijela je relacija Vitolo – Koke. Prethodno je Costa napravio višak, dodao Vitolu, koji pronalazi Kokea – potpuno usamljenog. Njemu nije bilo teško pogoditi za 4:2, i tako osigurati vrijedan trofej svojoj ekipi.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.