Tribine stadiona Slavije mjesto novog sukoba navijača

Nogomet 03. maj 201517:54 > 17:58
Facebook

Na utakmici 25. kola BH Telecom Premijer lige BiH između Slavije i Sarajeva u Lukavici, na tribinama došlo je do fizičkog obračuna između navijača ova dva tima.

Organizovan dolazak gostujućih navijača zabranjen je sredinom prošle sedmice, no tribine su bile otvorene za neutralne navijače. Skupina navijača Sarajeva došla je na ovu utakmicu bez prepoznatljivih obilježja kluba, a nezvanično saznajemo da su navijači Slavije prepoznali ”Horde Zla”, nakon čega je incident i izbio.

U tuči koja je izbila na tribini stadiona u Istočnom Sarajevu učestvovalo je nekoliko navijača oba tima. Otvoreni sukob je počeo kada se većina navijača Slavije, ”preselila” na centralni dio gledališta, gdje su navodno stajali navijači Sarajeva.

Meč je zbog ovog incidenta prekinut u 65. minuti, sudija Ognjen Valjić je igrače povukao u svlačionicu, a rezultat na semaforu bio je 2:2. Utakmica je nastavljena nakon 20 minuta, koliko je prekid trajao.