Trijumfi Sarajeva i Slobode, Želji "mršavi" bod na Grbavici

Nogomet 08. nov 201515:22 > 15:25
Facebook/FK Sarajevo

Završene su i sve utakmice 15. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Tri derbi susreta bila su na rasporedu danas, nakon čega je tabela lige zauzela novi oblik.

Fudbaleri Sarajeva su na stadionu “Asim Ferhatović – Hase” kao nominalni gosti savladali Olimpic sa 3:1. Akcija bivših fudbalera Sarajeva, Karića i Pandže proizvela je vodstvo Olimpica u 19. minuti, da bi Leon Benko u 27. vratio egal golom sa bijele tačke.

Isti fudbaler je u drugoj minuti nadoknade izgubljenog vremena prvog dijela iskoristio gužvu u šesnaestercu, te povećao vodstvo aktuelnog prvaka BiH, a posao je zaključio Krste Velkoski šest minuta prije kraja. Regoje je igrao rukom u kaznenom prostoru, a makedonski reprezentativac u dresu Sarajeva je bio siguran sa bijele tačke.

Vrijedi istaći da je Olimpic od 56. minute igrao sa igračem manje, jer je zbog parnog kartona isključen Stanić.

Sloboda je u derbiju savladala Zrinjski sa 2:0 na Tušnju, te tako vratila drugo mjesto na tabeli BH Telecom Premijer lige BiH. Zajko Zeba je sa 40 metara pogodio gol gostujućeg golmana i tako dao “krila” Tuzlacima, za čiji tim je Mehidić završio posao u 35. minuti.

Na Grbavici je posrnuo Željezničar, odigravši mršavih 0:0 sa Slavijom. Domaći su promašili nekoliko kolosalnih prilika za vodstvo i pobjedu, no lopta nije htjela u gol. Na koncu su susret završili sa igračem manje, jer je Enis Sadiković isključen zbog nepropisnog zaustavljanja.

Vrh tabele i dalje drži Široki brijeg sa 31. bodom, isto toliko ima i Sloboda, a Zrinjski samo bod manje. Na četvrtom mjestu je Sarajevo koje liderima “puše za vrat” sa 28 osvojenih bodova.

U opasnoj zoni se nalaze Olimpic, Rudar Prijedor i Travnik sa 16 bodova, Borac ima 12, Drina sa devet, a “fenjer” drži Velež iz Mostara sa osam osvojenih bodova.