Ukrajina s dva gola prednosti ide na revanš u Sloveniju

Nogomet 14. nov 201520:02 > 15. nov 2015 08:48
REUTERS/Gleb Garanich

U prvom dvoboju baraža za plasman na EURO 2016 nogometaši Ukrajine su u Lavovu pobijedili Sloveniju s 2-0 i stekli veliku prednost pred uzvrat u utorak u Mariboru.

Ukrajinci su zasluženo slavili pred svojim navijačima, a pobjeda je mogla biti i uvjerljivija da nije bilo nepreciznosti ukrajinskih napadača.

Prvi pogodak pao je u 23. minuti kada je Andrij Jarmolenko lažnjakom izbacio trojicu slovenskih igrača i pogodio sami donji desni ugao gola.

Na 2-0 povećao je u 54. minuti ukrajinski centarfor Jevhen Seleznjov nakon ubačaja Fedeckija, no dojam je da je Seleznjov prilikom postizanja gola bio u ofsajdu. U 69. minuti Seleznjov je pogodio i stativu, a Slovenci tokom cijelog meča nisu ozbiljnije zaprijetili golu domaćina, te ih čeka zadaća u uzvratu u utorak.

Ranije su Mađari pobijedili Norvešku u Oslu s 1-0, dok su u Zenici BiH i Irska odigrali 1:1, a Švedska je bila bolja od Danske 2:1.