Ahmedhodžićev Sheffield upisao i drugi premijerligaški poraz u sezoni

Nogomet 18. aug 202323:06 0 komentara
Action Images via Reuters/Peter Cziborra

U prvom meču drugog kola Premier lige u petak su snage odmjerili Nottingham Forest i Sheffield United. Šumari su upisali pobjedu u 90. minutu i do tri boda došli rezultatom 2:1.

Nottingham je poveo već u trećem minutu, praktično iz prvog napada. Taiwo Awonyji je sjajno ispratio centaršut upućen u kazneni prostor, utrčao je i glavom poslao loptu u mrežu.

REUTERS/David Klein

Nakon pola sata igre domaći su tražili penal, ali sudija je smatrao da tu nema mjesta čak ni provjeri.

Sheffield je imao sličan zahtjev u drugom minutu nadoknade u prvom poluvremenu, ni to sudiji nije bilo zanimljivo.

I u drugom poluvremenu je treći minut od sudijskog znaka da se počne sa igrom bio koban po golmana, ali ovoga puta po golmana domaćih. Igrao se 45. minutu kada je Gustavo Hammer dobro reagovao na odbijenu loptu i sjajno je poslao pod prečku. Hameru je ovo prvi meč u dresu Sheffielda i prvi u Premier ligi u karijeri.

Videli smo u nastavku po nekoliko zanimljivih pokušaja na obe strane, a ključni momenat utakmice došao je u 90. minutu. Chris Wood je glavom iz prilično teške pozicije postigao gola za pobjedu Nottinghama.

Nakon poraza od Arsenala u prvom kolu, Nottingham je sada upisao prvu pobjedu. Sheffield je pretrpio i drugi poraz u sezoni.

Bh. reprezentativac Anel Ahmedhodžić odigrao je cijeli meč za “Oštrice”.

U trećem kolu Sheffield Unitedu u goste dolazi Manchester City, a Nottingham će u goste Manchester Unitedu.