Aktuelni osvajač njemačkog Kupa završio put u osmini finala

Nogomet 31. okt 202321:42 0 komentara
REUTERS/Cathrin Mueller

Njemački bundesligaš Wolfsburg, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, plasirao se u osminu finala nacionalnog Kupa nakon što je na domaćem terenu pobijedio branitelja naslova RB Leipzig sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je u 14. minuti češki veznjak Vaclav Černy na asistenciju Portugalca Tiaga Tomasa.

RB Leipzig je od 56. minute igrao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Danac Yussuf Poulsen.

U osminu finala se plasirao i Stuttgart pobjedom 1-0 protiv Union Berlina. Pobjedu domaćinu donio je Deniz Undav u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Za ekipu iz Berlina Berlina ovo je bio 11. uzastopni poraz u svim natjecanjima.

Dalje ide i četvrtoligaš Homburg koji je pobijedio drugoligaša Greuther Furth sa 2-1.

Fabian Eisele (32) i Phil Harres (83) zabili su za domaći sastav, dok je za goste strijelac bio Branimir Hrgota (52).