Četiri gola i sjajan meč Bayerna i Reala: Odluka o finalisti Lige prvaka pada u Madridu (VIDEO)

Nogomet 30. apr 202422:51 > 23:01 0 komentara
REUTERS/Angelika Warmuth

Sjajan prvi meč polufinala između Bayerna i Real Madrida, završen je bez pobjednika 2:2 na Allianz Areni.

REUTERS/Kai Pfaffenbach

Prvo poluvrijeme aposlutno je pripalo Bayernu, ali su gosti iz Madrida otišli na prednost sa vodstvom.

Već u četrdesetoj sekundi, nakon kombinacije Kanea i Sanea, ovaj drugi je stavio na muke Lunina, koji je bio dobro postavljen i spriječio rani šok za četrnaestorostruke prvake Evrope na Allianz Areni.

Tok meča Bayern – Real Madrid: Kraljevi se spasili poraza u Njemačkoj (VIDEO)

Nastavila je ekipa Thomasa Tuchela sa napadima, ali redom Kane, Sane i Musiala, nisu uspijevali pronaći put do mreže Reala.

Igrala se 24. minuta, kada je Toni Kroos ni iz čega magično izmislio asistenciju za Vinicius Juniora, a Brazilac matira Neuera i servira hladan tuš za 75 hiljada navijača u Minhenu. Pogledajte akciju i pogodak Vinija OVDJE.

Do kraja prvog poluvremena Kane je pokušao iz slobodnog udarca, ali njegov udarac otišao je pored gola Madriđana. Da bi u narednom napadu, Bellingham oboren na ivici kaznenog prostora Bayerna, ali Rodrygo nije uspio materijalizovati slobodni udarac u nastavku.

Mogli su gosti iz španske prijestolnice do 2:0 u 50. minuti, ali nakon kombinacija Viniciusa i Bellinghama, Kroos je fenomenalno šutirao, a još ljepšu paradu je izveo Neuer i ostavio Bayern u igri.

Isplatilo se odmah nakon svega tri minuta. Leroy Sane je ušao u šesnaesterac Reala, te majstorski pogodio bliži ugao Luninovog gola za porvananje na Allianz Areni. Gol Sane pronađite na OVOM LINKU.

Blitzkrieg minhenskog giganta kreirao je u nastavku Harry Kane, kada je pogodio iz penala u 56. minutu. Prethodno je Lucas Vazquez srušio Musialu u kaznenom prostoru Real Madrida. Osmi gol Engleza u Ligi prvaka ove sezone možete pronaći OVDJE.

Konačnih 2:2 postavio je drugim golom na meču Vinicius Junior sa penala. Glupost je prije toga napravio Kim, koji je oborio Rodryga, a Turpin bez oklijevanja pokazao na jedanaest metara. Pogledajte pogodak na OVOM LINKU.

Revanš je na programu 8. maja u Madridu, kada ćemo saznati finalistu ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka.

Borussia Dortmund i Paris Saint Germain sutra će u Njemačkoj igrati prvi meč drugog polufinala, a 7. maja je ravanš u Parizu.