Al Hilal pobijedio Inter Miami: Pogađali Messi i Suarez, ali i Mitrović (VIDEO)

Nogomet 29. jan 202421:09 0 komentara
REUTERS/Ahmed Yosri

Fudbaleri Inter Miamija poraženi su od Al-Hilala 4:3 u prijeteljskom meču na Kingdom Areni.

Spektakl u Saudijskoj Arabiji pružio je sve što navijači u ovakvim susretima žele.

Poveli su igrači Al-Hilala poslije samo 10. minuta, Sergej Milinković-Savić uposlio je Aleksandara Mitrovića koji je matirao Drake Callendera.

Samo tri minute kasnije, Al Hamdan udvostručio je prednost kluba iz Saudijske Arabije.

Američki klub u život je vratio je Luis Suarez dvadeset minuta kasnije, a Michael je prije odlaska na odmor pogodio za 3:1.

Vratilo je klub iz MLS-a u nastavku utakmice za svega 60 sekundi. Prvo je Messi iz penala smanjio na 3:2, da bi u narednom napadu asistirao Davidu Ruizu za 3:3.

Pobjedu sastavu Jorgea Jesusa, osigurao je Malcom, pogotkom u 89. minuti utakmice.

Naredni prijateljski meč Inter Miamija na rasporedu je 1. februara protiv Al Nassra na istom stadionu, a to će biti i posljednji okršaj i kraj velikog rivaliteta Lionela Messija i Cristiana Ronalda.