Arsenal i Tottenham remizirali u derbiju, novi poraz Chelsea na Stamford Bridgeu

Nogomet 24. sep 202317:15 0 komentara
Reuters/Matthew Childs

U velikom derbiju sjevernog Londona Arsenal i Tottenham odigrali su nerješeno 2:2. U ostalim mečevima šestog kola Premijer lige u ovom terminu pobjede su još zabeležili Liverpool, Brighton i Aston Villa.

Spektakularan meč odigrali su Arsenal i Tottenham. Nekako se čini da je dominantan utisak preporođenost Sona, koji je postigao oba gola za Spurse i nastavak nevjerovatne role Jamesa Maddisona, koji od početka sezone figurira kao prvo ime ekipe Angea Postecogloua.

Ipak, Arsenal je dva puta vodio. Prvo je u 26. minutu poslije šuta Bukayo Sake loptu u sopstveni gol skrenuo Romero. Ipak, tandem Maddison-Son stupio je na scenu u 42. minutu. Prvi je sjajno prošao po lijevoj strani i uposlio na tacni Koreanca za 1:1.

Tobdžije su ponovo povele u 54. minutu. Ovog puta je Saka bio neosporan strijelac, pošto je realizovao jedanaesterac. Međutim, već u narednom napadu ponovo je Maddison sjajno uposlio Sona, a ovaj pokazao da Spursi imaju lijepu budućnost i bez Harrya Kanea.

Remi u derbiju sjevernog Londona iskoristili su Liverpool i Brighton da se izdvoje kao prvi pratioci Manchester Citya. Oba tima slavila su na svom terenu 3:1. Liverpool je na Anfieldu poveo protiv West Hama preko Salaha u 16. minutu, pošto je konačno realizovao penal. Ipak, Čekićari su pokazali da neće lako da se odreknu bodova, pošto je Jarrod Bowen sjajno zatresao mrežu u 42. minutu posle centaršuta Coufala.

REUTERS/Peter Powell

Ipak, pobjedu Redsima obezbijedili su Darwin Nunes u 60. i Diogo Jota u 85. minutu. Roberto de Zerbi izveo je sastav sa dosta promjena protiv Bournemoutha. To umalo da mu se obije o glavu, jer su gosti vodili od 25. minuta golom Solankea, ali je golu kumovao inače rezervni golman Verbruggen. Međutim, poklonom je na poklon uzvratio Bournemouth. Tačnije Miloš Kerkez koji je u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena postigao autogol. U drugom dijelu rešio je De Zerbi da malo uozbilji situaciju. Ubacio je Mitomu, koji mu je vratio povjerenje sa dva pogotka. Prvo u 46., a potom i u 77. minutu za nastavak sjajnog početka sezone i diobe drugog mesta sa Liverpoolom, a samo dva boda manje od lidera Citya.

Van svake sumnje najveće razočarenje sezone je Chelsea. Ponovo je ekipa Mauricia Pochettina stvorila brdo šansi, nevjerovatno je kako bar jednu, pre svih Jackson i Sterling nisu iskoristili. A onda je Gusto dobio crveni karton i sve to je kaznio Ollie Watkins golom u 73. minutu, kojim je donio tri boda Aston Vili sa Stamford Bridgea.