Arsenal siguran protiv Brightona za lidersku poziciju na tabeli

Nogomet 06. apr 202420:42 0 komentara
REUTERS/Dylan Martinez

Fudbaleri Arsenala upisali su 22. ligašku pobjedu u sezoni. Slavila je ekipa Mikela Artete na gostovanju Brightonu u meču 31. kola 3:0 pa će prenoćiti na prvom mjestu na tabeli.

Arsenal je upiasao važnu pobjedu i nastavlja borbu za titulu.

Nizali su se napadi i sjajne prilike gostiju praktično od prvog minuta.

Povele su Tobdžije nakon 33 minuta sa bele tačke. Bukayo Saka je bio siguran i precizan. Penalu je prethodio faul koji je napravio Tariq Lamptey.

U samom finišu poluvremena je Brighton privi put ozbiljno priprijetio, ali je Raya bio siguran.

Nije odustao od napada Arsenal ni u nastavku meča. I to se isplatilo nakon pasa Jorginha koji je u 62. minutu u gol pretvorio Kai Haverz.

Pobjedu Arsenala je potvrdio Leandro Trossard u 86. minutu. Ovoga puta je Havertz bio u ulozi asistenta.

Arsenal sada na prvom mjestu ima 71 bod, jedan više od Liverpoola i od Cityja. Liverpool ima meč manje i odigrat će ga u nedjelju na Old Traffordu protiv Manchester Uniteda.