Arsenal “utrpao” Barci pet komada, Real bolji od Uniteda (VIDEO)

Nogomet 27. jul 202309:42 0 komentara
Vincent Carchietta-USA TODAY Sports

Arteta nadmudio Xavija, koji se zabrinuo nakon ovog poraza, Kraljevi bolji od Crvenih Đavola.

Na „Sofi“ stadionu Arsenal je slavio protiv Barcelone uz vatromet golova – 5:3. Katalonci su brzo poveli, već u sedmoj minuti pogodio je Lewandovski, ali je šest minuta kasnije izjednačio Saka.

Francuz je u 22. minutu promašio jedanaesterac, što je vrlo brzo za drugo vodstvo Barcelone kaznio Rafina. Ipak, novi igrač Kai Havertz, koji je došao iz Chelsea donio je izjednačenje u najboljem mogućem trenutku, u finišu prvog poluvremena.

Xavi je na poluvremenu promijenio cijelu ekipu, dok je Arteta mijenjao kasnije u nastavku. U takvom odnosu snaga Arsenal se bolje snašao, pa je sa dva gola Trossarda u 56. i 78. minuti stigao na prag pobjede.

Tores je u 88. smanjio rezultat, ali je pobjedu Barceloni i definitivno osiguran Portugalac Vieira, golom u 90. minuti.

Barcelonu u subotu u Arlingtonu očekuje El Clasico protiv Reala.

Real Bolji od Uniteda

U Orlandu su igrali premijerligaši, Aston Villa je savladala Fulham sa 2:0. Tim iz Birminghama je bio bolji rival, slavio je trijumf iako Archer nije iskoristio penal u 31. minutu.

Njegovu grešku ispravili su Filogen-Bidas u 40. i skupo plaćeno pojačanje Diaby u 73. minutu. Francuz je na najbolji način debitovao za Villu.

Real Madrid je slavio trijumf protiv Manchester Uniteda, taj duel igran je u Houstonu – 2:0. Kraljevski klub je golove postizao na početku i na kraju utakmice, činili su to Bellingham u šestom i Joselu u 89. minutu.

Chelsea i Newcastle su odigrali nereijšeno – 1:1 na “Mercedes Benz“ areni u Atlanti. Jackson je doveo Plavce u vodstvo u 12. minutu, konačan rezultat postavio je Almiron u 45+4.

Zanimljiv je bio i meč u kojem je kolumbijski Milonarios savladao Crystal Palace sa 2:1. Englezi su vodili od 65. minuta golom O'Brien, ali je preokret donio Castro u 74. i 90+2. iz jedanaesterca.