Atalanta ostvarila dobar rezultat u Portugalu pred revanš, Kolašinac odigrao cijelu utakmicu

Nogomet 06. mar 202420:48 0 komentara
REUTERS/Pedro Nunes

Fudbaleri Atalante iz Bergama čak tri puta su pogađali okvir gola u remiju sa Sportingom u Lisabonu u prvom meču osmine finala Lige Evrope. Bh. reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je cijelu utakmicu za italijanski tim.

Utakmica na stadionu „Jose Alvalade“ u glavnom gradu Portugala završena je rezultatom 1.1 (1:1).

Trener Sportinga Ruben Amorim izveo je „šaren“ tim bez nekoliko standardnih igrača, uključujući prvog strelca Viktora Gyokeresa (ušao u drugom poluvremenu) i Pedra Goncalvesa Potea, što je moglo skupo da ga košta.

Istina, domaći Lavovi prvi su postigli gol. Poveli su u 17 minutu pogotkom Paulinha poslije odličnog proigravanja Trincaa, bivšeg fudbalera Barcelone.

Međutim, od tog trenutka Italijani su zaigrali mnogo odlučnije. U istom 24. minutu, u dva odvojena napada, dva puta su pogodili stativu, prvo Šveđanin Emil Holm, zatim i prvi strelac tima Gianluca Scamacca.

Ono što je Scamacca propustio tada, uspio je 15 minuta kasnije. Iskoristio je ne baš dobru intervenciju domaćeg golmana Israela i izjednačio rezultat – 1:1.

Mogli su gosti do poluvremena do potpunog preokreta, ali se rezultat više nije mijenjao.

Nije ni u nastavku, iako je Boginja iz Bergama još jednom pogodila stativu (Ademola Lookman), a jedan aktaktivan gol poništen je u finišu meča zbog ofsajda (El Bilal Toure).

Revanš je na programu za osam dana, u četvrtak 14. marta u Bergamu.