Augsburg u finišu ispustio pobjedu, solidan nastup Demirovića

Nogomet 21. apr 202322:31 0 komentara
REUTERS/Angelika Warmuth

U prvom meču 29. kola Bundeslige igran je meč između ekipa koje se bore za opstanak, a pobjednika nije bilo u duelu Augsburga i Stuttgarta – 1:1.

Augsburg je u posljednjih pet mečeva u Bundesligi bio bez pobjede, osvojio je tek dva boda, pa se ekipa nenadano našla u borbi za opstanak. Od prve minute u dresu domaćih igrao je bh. fudbaler Ermedin Demirović koji se tako vratio poslije suspenzije.

Ipak, meč protiv Stuttgarta na domaćem terenu bio je idealna prilika da Augsburg prekine negativnu seriju i da se bodovno ponovo odlijepi upravo od rivala kojeg je ugostio, odnosno od timova ispod crte za opstanak. I bio je blizu toga Augsburg, poveo je, ali nije izdržao do kraja.

Tek jednom je domaćin šutnuo u prvom poluvremenu u okvir gola Švaba, učinio je to Dion Beljo u osmom minutu, ali je to bilo sasvim dovoljno za vodstvo poslije dodavanja Maiera, Hrvat je glavom postigao gol.

Bila je to i jedina izgledna prilika na obje strane, sve do 78. minuta, kad je poslije dubinskog ubacivanja vrlo loše reagovala odbrana Augsburga, a kapiten Stuttgarta Endo je uz dosta sreće savladao Kubeka.

Rasplamsala se potom borba, igralo se otvoreno na obje strane, ali promjene rezultata nije bilo.