Fener u derbiju srušio Besiktas, Džeko i Krunić dobili priliku sa klupe (VIDEO)

Nogomet 27. apr 202420:11 0 komentara

Fudbaleri Fenerbahcea savladali su u 34. kolu turske Superlige u velikom derbiju tim Besiktasa rezultatom 2:1. Na taj način tim Ismaila Kartala ostao je u trci za titulu prvaka.

Iako se očekivalo da će Edin Džeko meč započeti od prve minute, Kartal ga je ostavio na klupi, a priliku je dao Batshuayiju.

Imao je turski stručnjak velikih problema u prvom dijelu jer su zbog povreda u 19. minuti izašli Yuksek i Becao, a priliku su dobili Krunić i Soyuncu.

U 25. minuti Besiktas ostaje sa igračem manje jer je direktan crveni karton zaradio Al Musrati, dok je Batshuayji domaće doveo u prednost u 30. minuti nakon asistencije Dušana Tadića.

Kahveci je u 69. minuti udvostručio prednost gostiju, a ovoga puta asistent je bio Szymanski.

Edin Džeko je u igru ušao u 74. minuti kada je zamijanio Batshuayjia, ali se nije upisao u listu strijelaca.

Sve što je Besiktas do kraja susreta uspio jeste gol Cenka Tosuna iz 82. minute.

Nakon ovog susreta Fener je drugi na tabeli sa 89 bodova i 4 boda manje u odnosu na prvoplasirani Galatasaray.