Barca zakazala prvi El Clasico ove godine

Nogomet 12. jan 202323:06 0 komentara
REUTERS/Ahmed Yosri

Barcelona je s pobijedila Betis nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca 3:2 u polufinalu španskog Superkupa.

Prvo je loptu u mrežu poslao Pedri u 23. minuti, ali gol mu je poništen zbog ofsajda. No, u 40. minuti za vodstvo Barcelone 1:0 zabio je Robert Lewandowski.

Za 1:1 pogodio je Fekir u 77. minuti. U 81. ponovno je loptu u mrežu poslao Lewandowski, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije. Igrali su se produžeci, za vodstvo Barce 2:1 zabio je u 93. Ansu Fati. No, tu nije bio kraj. U 101. za izjednačenje 2:2 zabio je Moron.

Pobjednik je odlučen nakon izvođenja jedanaesteraca, uspješnija je tu bila Barcelona.

U srijedu je Real Madrid izbacio Valenciu, također nakon boljeg izvođenja penala (2:1). Tako će se u finalu Superkupa susresti ljutiti rivali Real i Barcelona.

Finale je na rasporedu u ponedjeljak 16. januara.