Kragujevčani pišu historiju, pali i Lučanci

Nogomet 02. maj 202418:50 0 komentara

Nastavlja se sjajna serija fudbalera Radničkog 1923, u meču 33. kola play-off grupe Super lige pobijedili su Mladost sa 3:2. I to poslije preokreta.

Gol za 3:2 i veliku pobjedu domaćina postigao je Besim Šerbečić u 76. minutu.

Nanizao je nekoliko fudbalera Mladosti i prevario golmana Sašu Stamenkovića.

Briljirao je dvostruki strelac Milutin Vidosavljević.

Poveli su gosti sredinom prvog poluvremena. Na asistenciju iskusnog Tumbasevića pogodio je mlađani Veličković. Igrao se 22. minut i svega pet minuta kasnije bilo je 0:2. Precizan sa bijele tačke bio je Ivan Milošević, kapiten Mladosti.

Šok pred 6.000 ljudi na „Čika Dači“ nije bacio u očaj izabranike Feđe Dudića.

Pred odlazak na odmor, sa 11 metara, precizan je bio Milutin Vidosavljević.

Domaća ekipa stigla je do izjednačenja na isteku sat vremena igre. Opet je precizan bio Vidosavljević, poslije solo prodora.

Napadali su domaćini i 20 minuta do kraja, u sjajnom ambijentu, stigli do preokreta.

Uspio je tim Feđe Dudića da meč privede kraju i napravi ključan skok ka četiri najbolje ekipe.

Radnički 1923 je četvrti sa 59 bodova. Sedmi Lučanci imaju 43.