Barcelona teže od očekivanog u četvrtfinalu Lige prvaka

Nogomet 12. mar 202422:55 0 komentara
REUTERS/Nacho Doce

Fudbaleri Barcelone savladali su Napolija rezultatom 3:1 u sjajnoj utakmici u plasirali se u četvrtfinale Lige prvaka.

Domaći su bolje otvorili meč i bili su odlučni da prednost domaćeg terena pretvore u rezultatski kapital, te već na samom startu utakmice uspostavili su dominaciju.

Prvu šansu Barca je stvorila u 13. minuti utakmice. Fermin Lopez primio je loptu na ivici šesnaesterca i šutirao jako, ali je lopta otišla preko gola.

Samo dva minuta kasnije povela je Barcelona. Lopez ovaj put nije bio neprecizan, kada je natrčao na dodavanje Raphinhe i pogodio mrežu Mereta.

Gol Fermina Lopeza pogledajte OVDJE.

Gosti su ostali u šoku, a prije nego što su se uspjeli oporaviti, Barcelona je udvostručila prednost.

Raphinha, koji je dominirao lijevom stranom terena, nakon istrčanog kontranapada pogodio je stativu,  ali lopta se odbila do Joaa Cancela, koji je postigao svoj prvi, a Barcin drugi gol na meču. Igrala se 17. minuta.

Gol Joaa Cancela pogledajte OVDJE.

Nakon drugog gola, Katalonci su usporili, a Napoli tek tada kao da je počeo igrati. Nakon opasne solo akcije po lijevoj strani Mattea Politana u 24. minuti, i dobre intervencije Ter Stegena, bilo je jasno da je Barcelona ipak ranjima, a sljedeći napad tim podno Vezuva uspio je postići gol.

Nakon 30 minuta igre Politano je u trku primio loptu na desnoj strani, uposlio Amira Rrahmanija koji plasira loptu tamo gdje Ter Stegen ne može stići za 2:1.

Gol Rrahmanija pogledajte OVDJE.

Napoli je tada shvatio da može igrati sa Barcelonom i počeli opasnije napadati, no nisu bili precizni do kraja poluvremena, te se na odmor otišlo pri rezultatu 2:1 za Barcelonu.

REUTERS/Albert Gea

Napoli je odmah početkom drugog poluvremena želio pokazati da će u drugom dijelu meča napadati. Kvaratskhelija je u 47. minuti primio loptuna ivici šesnaesterca šutirao u dalji ugao, ali lopta je za melo otišla pored lijeve stative.

Katalonci su odgovorili u 55. minuti. nakon serije sjajnih kratkih dodavanja po lijevoj strani lopta je po zemlji došla u sredinu do Raphinhe, koji je šutirao direktno u Mereta.

Napoli je nastavljao napadati, pa je nakon osvojene lopte u 64. minuti na sredini terena Mario Rui ubacio loptu u šesnaesterac sa lijeve strane. Osimhen je spustio loptu za Anguissu, ali je njegov šut na 6-7 metara izblokirao Cancelo.

Sljedećui veliku šansu imali su domaći. Raphina je na lijevoj strani centrirao do Gundogana, ovaj spustio loptu za Yamala desno, koji je gađao dalji ugao, no lopta je otišla za malo pored desne stative golmana Napolija.

U 80. minuti Olivera je ubacio loptu sa lijeve strane na drugu stativu, a Lindstrom je bio najviši u skoku. Lopta, je, međutim, nakon njegovog udarca završila tik pored lijeve stative.

Barcelona je došla do trećeg gola u 83. minuti. Sjajna akcija počela je na lijevoj strani. Sergi Roberto je odigrao dupli pas sa Gundoganom, našo se sam pred Meretom, ali umjesto da bude sebičan, na petercu je poslužio Lewandowskog, kojem nije bilo teško strpati loptu u mrežu.

Gol Roberta Lewandowskog pogledajte OVDJE.

No to nije bilo sve. Barcelona je u 89. minuti imala mnogo sreće, kada je nakon akcije Napolija Olivera primio loptu u šesnaestercu sa lijeve strane, šutirao iskosa i pogodio prečku.

Za više od toga nije bilo vremena, te je Barcelona teže od očekivanog, ali ipak zasluženo, prošla u četvrtfinale.