Batshuayi podario Džeki trijumf za rođendan, Fener nastavlja potjeru za Galatom (VIDEO)

Nogomet 17. mar 202420:40 0 komentara
Fenerbahce SK

30. kolo Superlige Turske donijelo je i derbi Trabzona i Fenerbahcea. Susret je na kraju završen rezultatom 2:3 za tim Fenera.

Imao je Fener poluvrijeme iz snova, a poveli su u 13. minuti preko Freda. Brazilac je primio sjajan pas Dušana Tadića, potom šutirao sa nekih 20 metara i pogodio rašlje gola Trabzona.

Isti igrač je udvostručio prednost istanbulskog velikana, a ponovo je asistent bio Dušan Tadić.

Ipak, veliki pad Fenera u drugom dijelu, a iskoristio je to Trabzon.

Najprije je rezervista Bardhi u 63. minuti pogodio na sjajan način iz slobodnog udarca, da bi rezultat poravnao Trezeguet sa bijele tačke u 78. minuti.

Edin Džeko je igru napustio u 83. minuti kada ga je zamijenio Michy Batshuayi.

Upravo je Belgijanac još jednom se istakao u junaka Fenera. Igrala se 87. minuta kada je primio jednu loptu na desnoj strani i sjajno matirao golmana Trabzonspora.

Fener je nakon ovog susreta drugi na tabeli Superlige sa 79 bodova, dva boda manje u odnosu na Galatasaray. Trabzon je 3. sa 49 bodova.