Bayer se ne šali, Eintracht pregažen u Leverkusenu

Nogomet 17. dec 202319:29 0 komentara
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Leverkusen uz sjajnu partiju savladao Eintracht – 3:0, i ponovo pobjegao Bayernu na plus sedam, pred duel Bavaraca protiv Stuttgartu.

Bayer se pobjedom protiv Eintrachtu učvrstio na čelu tabele Bundeslige. Tim iz Leverkusena je ostvario važan trijumf, poslije dva meča u kojima su odigrali neriješeno, protiv Dortmunda, odnosno Stuttgarta.

Nije prvo poluvrijeme bilo pretjerano sadržajno, tek po dva udarca na obje strane, tek po jedan u okvir gola. Ali, i u takvom odnosu snaga ekipa koju sa klupe predvodi Xabi Alonso uspjela je da povede.

Učinila je to preko Bonifacea u 14. minutu, nakon odličnog dodavanja Wirtza, u toj situaciji golman gostiju Trapp bio je nemoćan. Mogao je Leverkusen da duplira prednost u 35. minutu, ali je tada Grimaldo iz slobodnog udarca šutirao zamalo iznad prečke.

U 50. minutu iznenada je Wirtz došao do prilike, ali je iz dobre pozicije, sa 12 metara šutirao pored gola Eintrachta. Samo minut kasnije Bayer je ipak postigao gol, Trapp je najprije odbranio udarac sa 14 metara Bonifacea, ali je na odbitak natrčao i u mrežu ga sproveo Frimpong.

U 57. minutu pobjednik je i definitivno bio odlučen, Boniface je prelijepo proigrao Wirtza, koji je lako savladao Trappa.