Bayern se mučio protiv Galatasaraya, Kane ponovo pokazao klasu

Nogomet 08. nov 202322:55 0 komentara
REUTERS/Angelika Warmuth

Odigrane su utakmice 4. kola u grupi A, a zanimljivo je bilo u Minhenu gdje je Bayern dočekao Galatasaray i zabilježio pobjedu od 2:1.

Bavarci su furiozno započeli meč. Prvi je zaprijetio Kane koji je šutirao sa distance, ali golman Muslera brani njegov udarac. Nakon toga Upamecano pokušava iz izgledne situacije, ali šutira visoko iznad gola.

Zatim mirniji period meča sve do 22. minute. Sane je primio dodavanje, ušao u kazneni prostor, pokušavao prevariti Musleru koji fantastično reaguje i spašava gol. Najbolju priliku Bayern je kreirao u 30. minuti. Sane je ponovo pokušao silovitim udarcem, ali je Muslera ponovo siguran.

Jedinu priliku gosti su imali u 43. minuti preko Icardija koji je izašao jedan na jedan sa golmanom domaćih i promašio odličnu šansu.

Kane u 53. minuti prijeti gostima. Pucao je glavom nakon centaršuta i pogodio stativu. U finišu meča Kane se ipak upisuje u listu strijelaca. Kimmich je iz slobodnog udarca centrirao, a Kane samo okrznuo loptu i pospremio je iza leđa Muslere za 1:0.

Tri minute kasnije Englez postiže svoj drugi pogodak na meču. Domaći su lijepo kombinirali, Muller je dodao za Tela koji pronalazi Kanea na drugoj stativi koji pogađa praznu mrežu.

Galatasaray u 93. minuti postiže gol za 2:1, a strijelac pogotka bio je Bakambu.

Bayern je ovom pobjedom osigurao plasman u osminu finala Lige prvaka dok je turski tim ostao na trećem mjestu sa šansom da u naredna dva kola stigne do drugog mjesta i osmine finala.