Bayern se poigravao sa Werderom, Bavarci brojali do šest

Nogomet 08. nov 202222:31 0 komentara
CHRISTOF STACHE / AFP

Bayern se ubjedljivom pobjedom protiv Werdera od 6:1 učvrstio na liderskoj poziciji Bundeslige. Bavarci su posao na "Aliianz areni" završili za manje od pola sata, već tada su stekli tri gola viška, a potom su spustili tempo utakmice.

Već u šestom minutu Musiala je načeo goste iz Bremena, Musiala je započeo akciju, dodao do Manea, čiji je šut Veljković izblokirao, ali se lopta ponovo odbila do 19-godišnjeg fudbalera Bayerna, koji je potom driblingom izbacio čuvara i sa sedam metara lako savladao Pavlenku.

Imao je snage Verder da uzvrati samo četiri minuta kasnije, kad je bila neoprezna odbrana tima iz Minhena, a usamljeni Jung je na dodavanje Weiser sa deset metara lako savladao Neuera.

Ipak, to je samo razljutilo Bayern, koji je u kratkom vremenskom intervalu postigao tri gola i riješio pitanje pobjednika. Mogao je prije toga, u 18. minutu Chupo Moting da sa bijele tačke donese prednost, ali je Pavlenka njegov udarac fantastično odbranio, poslije sumnjivo dosuđenog jedanaesterca.

Nije to poremetilo domaćima, nije ih poremetila ni povreda Manea, koji je u 20. minutu morao van terena, zamijenio ga je Sane. Nastavio je Bayern sa napadima, a to im se isplatilo već u 22. minutu, kad je Gnabri maestralnom “kiflom” sa 15 metara ponovo savladao Pavlenku.

Nije se ni stišala radost domaćih navijača, a četiri minuta kasnije pogodio je i Goretzka, izbjegao je ofsajd zamku, iskoristio fenomenalno dodavanje Kimmicha i lako je ubacio loptu u mrežu Werdera. Već u 28. minutu Bayern je stekao tri gola viška, momak koji je ušao sa klupe Sane je asitirao, a Goretzka je postigao svoj drugi gol na ovom susretu.

Do kraja meča Gnabri je stigao do het-trika, poslije majstorije u 83. minutu, kad je u šesnaestercu tima iz Bremena “promiješao” odbranu gostiju i potom rutinski ubacio loptu u mrežu. Samo minut kasnije goste je dokusurio mladi Mathys Tel.

U ostalim mečevima odigranim danas Bochum je bio bolji od Borussije Menhengladbah sa 2:1, dok je Stuttgart pobijedio Herthu istim rezultatom.