Berardi na Meazzi srušio Inter, Kvaratskhelia proradio

Nogomet 27. sep 202322:50 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Odigrana su još tri susreta šestog kola Serije A. Sassuolo je kao gost iznenadio Inter i slavio 2:1. Napoli se vratio pobjedama trijumfom na svom terenu protiv Udinesea 4:1, dok je Lazio pobijedio 2:0.

Koliko god začuđujuće svaki put zvuči da je Sassuolo ili ostao neporažen, ili čak slavio na Meazzi protiv Intera, to čak i nije pretjerano iznenađenje. Ne ako se pogleda statistika.

Jer u prethodnih devet susreta na Meazzi Inter je samo dva puta slavio. A Sassuolu je ovo čak peta pobjeda, dok su dvije utakmice završile nerješeno. A sve je počelo bajkovito po neroazzure. Ponovo je na scenu stupio tandem Thuram-Dumfries i donio vodstvo. Ovog puta je Francuz bio asistent u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, a Holanđanin bio strijelac.

Inter je imao vodstvo na poluvremenu, ali samo do 54. minuta. Tada je Bajrami iskoristio odlično dodavanje Berardija i izjednačio rezultat. U 63. minutu Berardi je bio strijelac za potpuni preokret. Na kraju i pobjedu Sassuola, a Inter je prvi put ove sezone izgubio bodove u Seriji A.

Šampion Napoli je, bar za kratko izašao iz rezultatske krize. Poslije tri vezana neuspjeha slavio je na svom terenu protiv Udinesea 4:1.