Mnogo nervoze i malo kvalitetnog fudbala u istanbulskom derbiju: Džekin Fener i Galata podijelili bodove

Nogomet 24. dec 202318:58 0 komentara
REUTERS/Umit Bektas

U najvećem turskom okršaju između Fenerbahcea i Galatasaraya večeras nije bilo pobjednika.

Na krcatom stadionom Sukru Sarcoglu, Fenerbahce je večeras ugostio Galatasaray u okviru 18. kola Turske Super lige. Pobjednika večerašnjeg duela nije bilo, a krajnji rezultat glasio je 0:0.

Utakmicu je obilježila velika nervoza i jedne i druge ekipe, pregršt faulova, čak 44, a ukupno je podijeljeno sedam žutih kartona.

Prvo poluvrijeme nije donijelo neki lijep fudbal, vrijedi istaći pokušaj u 27. minutu Karima Demirbaya sa nekih 20 metara i jedne odbijene lopte. Ipak, otišlo je to daleko od gola domaće ekipe, te u 43. kada je ponovo akter bio isti igrač. Šutirao je veznjak Galate silovito sa nekih 20 metara, ali lopta je otišla malo preko prečke gola koji brani Dominik Livaković.

Serhat Çağdaş - Anadolu Agency
Erhan Sevenler - Anadolu Agency
Oğuz Yeter - Anadolu Agency
Ali Atmaca - Anadolu Agency

Izuzetno tvrdo su obje ekipe ušle i u drugo poluvrijeme, a najbolju šansu za Fenerbahce imao je Szymanski u 60. minuti. Sjajno su igrači Fenera kombinovali, razmijenio je Szymanski nekoliko pasova sa Džekom, nakon toga šutirao silovito sa ruba kaznenog prostora, ali je lopta otišla tik pored stative.

Imala je Galata dobru polušansu u 68. minutu, šutirao je argentinski napadač nakon centaršuta Ziyecha, ali lopta je otišla pored gola Dominika Livakovića. Tri minute poslije prijete domaći, norveški ofanzivac je primio jedan pas u kaznenom prostoru, lijepo se namjestio i šutirao, ali je lopta otišla za malo pored gola.

Oğuz Yeter – Anadolu Agency

Novu šansu gosti su imali u 79. minutu, Bardakci je šutirao nakon prekida koji je izveo Ziyech, a golman reprezentacije Hrvatske sjajno je intervenisao.

Na tabeli nije došlo do promjena, a ove dvije ekipe nastavile su da dijele 1. poziciju sa apsolutno identičnim omjerom (14-2-1).