Bh. sudija iznervirao Sarrija: Peljto bi iznervirao i sveca

Nogomet 04. nov 202210:14 0 komentara
Dan Istitene, Getty Images Sport

Jedan od najkontroverznijih fudbalskih trenera u Evropi, strateg Lazija, Maurizio Sarri kritikovao je bh. sudiju Irfana Peljtu, nakon što je njegov tim poražen u Feyenoordu rezultatom 1:0.

Naime, nakon sporne situacije pri postizanju jedinog gola na utakmici, naš sudija je iz VAR sobe dobio potvrdu regularnosti gola Gimeneza, što je Sarrija iznerviralo.

“Sudija bi iznervirao i svetog oca Pia, užasno smo tretirani. Da sam ja predsjednik kluba ne bih ni igrao Konferencijsku ligu. Sudije su bile zbunjene, golu su prethodila dva faula.”, rekao je Sarri.

Nije samo to bilo sporno u očima trenera Lazija, već i cjelokupan način na koji je Peljsto vodio meč nakon postignutog gola.

“Kod gola prekid je trajao pet minuta. Volio bih znati koliko se efektivno igralo od sporne situacije pa do kraja, zašto smo igrali samo četiri,pet minuta efektivnog vremena.”

Našem sudiji nije pomoglo ni to što je na kraju morao pokazati crveni karton Romeru, a osim toga podijelio je čak deset žutih kartona.

Ko gubi ima pravo da se ljuti, a Sarri bi razloge za ispadanje u Konferencijsku ligu prije trebao potražiti u vlastitim redovima, nego u suđenju.