BiH slavi Edina Džeku, Zmajevi srušili Finsku

Nogomet 14. jun 202222:37 > 22:40 2 komentara
N1 / F.Z.

Fudbaleri Bosne i Hercegovine savladali su u 4. kolu UEFA Lige nacija selekciju Finske u sjajnom susretu rezultatom 3:2.

Krenuo je naš tim silovito od samog starta. Poveli smo u petoj minuti sa bijele tačke. Strijelac je bio Miralem Pjanić, a Džeko je prije toga oboren u kaznenom prostoru.

Nakon toga naš tim je nastavio napadati, ali uslijedio je hladan tuš.

Kallman i Pukki su u dva navrata izigrali odbranu Zmajeva. Najprije u desetoj minuti kada napadač Norwicha bježi odbrani Bosne i Hercegovine i matira Ibrahima Šehića.

Ponovo su loše reagovali naši defanzivci u 18. minuti. Ahmedhodžić je ispao nakon ubačaja Pukkija, a Hadžikadunić bio loše postavljen i omogućio Kallmanu da pogodi mrežu Zmajeva.

Ipak, naš tim se nije predavao i do poravnanja stiže u 29. minuti. Večeras sjajni Miralem Pjanić šalje loptu za Džeku, a kapiten reprezentacije rutinski matira Hradeckog.

Imao je naš tim mnogo sreće u drugom dijelu, pogotovo kada se uzme u obzir da su Pukki i Niskanen promašili zicere u trenucima kada su se našli oči u oči sa Ibrahimom Šehićem.

Ipak, veliku pobjedu Bosni i Hercegovini donio je Edin Džeko u 58. minuti susreta. Krunić je ostavio petom loptu za Dijamanta, a ovaj se lijepo namjestio i sa ruba kaznenog prostora matirao Lukasa Hradeckog.

U drugom susretu naše grupe Crna Gora je sa 3:0 savladala Rumuniju u gostima.

Nakon četiri odigrana kola naš tim je lider na tabeli grupe 3 sa 8 osvojenih bodova, Crna Gora je druga sa 7, Finska ima 4, dok je Rumunije posljednjeplasirana sa tri boda.