Blamaža BiH u Zenici: Portugalci očitali lekciju Zmajevima i ugasili svaku nadu za EURO

Nogomet 16. okt 202322:37 0 komentara
N1/F.Z.

Fudbaleri Bosne i Hercegovine doživjeli su težak poraz od Portugala 5:0 u meču 8. kola kvalifikacija za EURO 2024 i na taj način se oprostili od realnih šansi da preko kvalifikacija dođu do Njemačke naredne godine.

N1/F.Z.

Iako su Portugalci prije dolaska na Bilino polje osigurali plasman na Evropsko prvenstvo, u prvih 45 minuta očitali su pravu fudbalsku lekciju reprezentativcima Bosne i Hercegovine sa pet golova i lepršavom igrom.

Blamaža Zmajeva protiv Portugala: Petarda u prvom poluvremenu (VIDEO)

Igrala se peta minuta susreta, kada je mrežu Ibrahima Šehića načeo Cristiano Ronaldo sa bijele tačke. Prije toga je Adrian Leon Barišić igrao rukom u kaznenom prostoru Zmajeva.

Petnaest minuta kasnije, ponovo je pogodio igrač Al Nassra, a gol potvrđen nakon VAR provjere.

N1/F.Z.

Već u 25. minuti Bruno Fernandes je pogodio za 3:0, a ubrzo i Joao Cancelo za 4:0. Još jedan igrač Barcelone Joao Felix postavio je rezultat prvog dijela golom u 41. minuti, za ogromnih 5:0 ekipe Roberta Martineza.

N1/F.Z.

Mijenjao je na poluvremenu Savo Milošević, kada su izašli Demirović i Rahmanović, a ušli Hadžiahmetović i Gazibegović.

Drugo poluvrijeme prvaci Evrope iz 2016. godine očigledno su spustili malo gas, jer u nastavku nije bilo golova u mreži Šehića.

Upravo je golman BiH napustio igru u 71. minuti, kada je među stative stao Nikola Vasilj. Igru su također napustili Stevanović i Barišić, a u igru je Milošević uveo Hamulića i Gojkovića. Međutim, ništa nije pomoglo indisponiranim bh. fudbalerima koji nisu bili ni blizu svog prepoznatljivog nivoa.

N1/F.Z.
N1/F.Z.
N1/F.Z.

U ostalim mečevima Slovaci su slavili u Luksemburgu minimalnu pobjedu i na taj način jednom nogom zakoračili na EURO, Island je u trećem meču grupe J savladao Lihtenštajn sa ubjedljivih 4:0 i prestigao BiH na tabeli.