Borac do vrha napunio mrežu Sloge, prvi poraz Dobojlija na domaćem terenu

Nogomet 02. dec 202317:49 0 komentara
FK Sloga Meridian/Facebook

Večeras je odigrana treća utakmica 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a Borac je uspio savladati Slogu rezultatom 0:4.

Banjalučki Borac večeras je u Modriči savladao Slogu i tako joj nanio prvi poraz na domaćem terenu. Domaćin je uoči ovog susreta imao impresivan niz, na odigranih sedam utakmica, pobijedili su sedam puta, no večeras je toj seriji došao kraj.

Utakmici su prethodili izuzetno loši vremenski uslovi, kiša sve vrijeme nije prestajala padati. Gosti do vodstva dolaze u 9. minutu, fenomenalno je slobodnjak sa nekih 25 metara izveo Herrera i uspio skinuti “paučinu” sa gola Gučmazova – 0:1.

U 18. minuti Banjalučani stižu do drugog pogotka, Blagaić je centrirao, a Lukić glavom pogađa za 0:2. Dva minuta poslije moglo je sada biti 1:2. Šipovac je centrirao, a Jokić je zamalo pogodio svoju mrežu, na kraju je spasio Pavlović svoj gol.

Borac do trećeg pogotka stiže u 28. minutu, Lukić je šutirao, golman Sloge intervenisao, ali lopta uz pomoć vjetra pada na neka tri metra od gola, pokušao je ponovo da je boksa Gučmazov, ali je lopta završila u mreži – 0:3.

Interesantna situacija desila se u 32. minutu, Pavlović se požalio na povredu, ranije povrijedili golmani Ćetković i Mijatović, golman Borca nije mogao nastaviti susret, a između stativa stao je junior Stjepanović.

Potpuni potom Sloge desio se u 40. minuti, Grahovac je šutirao sa 20 metara, lopta od zemlju napravil žabicu i matirala Gučmazova – 0:4. U drugom poluvremenu igralo se slabijim intenzitetom. Dobru šansu da smanji rezultat imala je Sloga u 56. minutu, Batar je pokušao glavom ali lopta ide tik pored stative gola Borca.

Malo poslije toga velika prilika za Hrelju, ali obranio je to golman Sloge. Do kraja utakmice vrijedi istaknuti još pokušaj Makarića, koji je dobro šutirao, ali odbranio je to golman Sloge.