Borac u sudijskoj nadoknadi poražen u Beču

Nogomet 27. jul 202322:23 4 komentara
FK Borac Banjaluka

U prvom meču 2. pretkola Konferencijske lige Austrija je u Beču dočekala banjalučki Borac, a meč je završen rezultatom 1:0.

Prvu šansu vidjeli smo u 7. minuti kada je domaći tim postigao pogodak. Ipak, gol Harisa Tabakovića poništen je zbog nedozvoljene pozicije. Deset minut kasnije Borac stiže u vodstvo, no i taj pogodak je poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao Jovo Lukić.

U 25. minuti velika prilika za domaće. Fischer je šutirao sjajno sa ruba kaznenog prostora, ali lopta odlazi malo iznad prečke gola Marka Četkovića.

Nešto kasnije šutirao je Haris Tabaković nakon ubačaja Jukića, njegov udarac odbranio Četković, nakon toga pokušao i Holland, ali mladi golman Borca još jednom intervenisao. Najbolju priliku gosti su imali u finišu prvog dijela. Cortes primio loptu na lijevoj strani, namjestio se i šutirao, ali lopta odlazi pored gola.

Odmah na početku drugog polvuremena prilika za domaće. Namjestio se na lijevoj strani, sirovito šutirao, ali lopta odlazi tik iznad prečke Marka Četkovića. U 70. minuti stativa je bila saveznik Borca. Gruber se lijepo namjestio, šutirao, ali lopta pogodila stativu Četkovićevog gola. Minut kasnije Cortes je krenuo na gol, lijepo se namjestio i šutirao, ali lopta otišla pored gola.

Najbolju priliku za goste imao je Kulašin u samom finišu drugog poluvremena. Terzić je oduzeo loptu igraču Austrije, proigrao Kulašina koji izlazi sam pred Fruchtla, šutira, ali veoma loše i njemački golman interveniše.

Gol za pobjedu domaćeg tima u finišu meča postigao je Tabaković. Polster prošao po lijevoj strani, uputio sjajan centaršut, a potencijalni Zmaj Haris Tabaković koljenom matirao Marka Četkovića.