Borac ubjedljiv protiv Širokog u Čitluku: Banjalučani nadomak finala Kupa BiH

Nogomet 03. apr 202417:21 0 komentara

Fudbaleri Borca savladali su Široki 3:1 u Čitluku i tako stigli nadomak finala Kupa Bosne i Hercegovine. Ostaje ekipi Vinka Marinovića da odbrani stečenu prednost za 14 dana u Banjaluci.

Prvih petnaestak minuta igre nije donijelo nikakvih uzbuđenja na stadionu Bare.

Igrala se 20. minuta igre u Čitluku, kada je Zoran Kvržić uputio dobar centaršut u šesnaesterac Širokog i sjajno pronašao Jakova Blagaića, koji postiže gola za vodstvo Banjalučana. Fudbaler Borac nije slavio pogodak, podigavši ruke u zrak u znak poštovanja prema svom nekadašnjem klubu.

Imali su samo tri minute kasnije Širokobriježani da dođu do poravnanja. Golman gostiju Milošević istakao se odličnim odbranma. Prvo je odbranio šut Mamića, zatim Kurprešaka, da bio se nakon toga loše snašao Chinedu i šutirao pored gola.

Porpuštene prilike domaćih, kaznila je ekipa Vinka Marinovića. Blagajić je ubacio nakon prekida, a Ranko Jokić bio na pravom mjestu i glavom pogodio za 2:0 Banjalučana u Čitluku.

David Vuković povećao je prednost Borac na 3:0 nakon sat vremena igra. Mladi 20-godišnjak majstorski je savladao Josipa Bendera sa dvadesetak metara iz slobodnog udarca.

Sve što je uspio tim Dine Skendera je pogodak Mišića  u finišu za konačnih 1:3.

Mogao je Jurlji u posljednjim sekundama postići i četvrti gol za Borac, ali se Bender istakao i odbranio njegov udarac.

Pobjednik ovog duela u finalu Kupa Bosne i Hercegovine sastat će se sa boljim iz okršaja Sloga – Zrinjski, a prvi susret na programu je večeras od 18 sati.

Revanš mečevi na rasporedu su 17. aprila u Banjaluci i Mostaru.