Borba za titulu: Džeko pogodio u važnoj pobjedi Intera nad Veronom (VIDEO)

Nogomet 09. apr 202220:03 > 20:47 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Inter je savladao Veronu 2:0 u 32. kolu italijanske Serie A i izjednačio se na drugoj poziciji sa Napolijem, te stigao na bod od vodećeg Milana. Kapiten fudbalske reprezentacije BiH Edin Džeko postigao je drugi gol na ovom meču za tim Simonea Inzaghija.

Ivan Perišić ubacio je sa strane dobru loptu za Nicola Barellu, koji u 22. minuta donosi vodstvo Interu. Gol Barelle možete vidjeti OVDJE.

Osam minuta kasnije Perišić ponovo u ulozi asistenta. Hrvatski reprezentativac je odlično ubacio nakon kornera, a uspavanost odbrane Verone iskoristio je Edin Džeko pogodivši za 2:0. Džeki je to bio 13. gol sezone u italijanskom šampionatu. Pored toga Sarajlija ima i 5 asistencija. Gol Džeke možete pogledati OVDJE.

Džeko je tako pogodio nakon četiri utakmice posta protiv Juventusa, Fiorentina i Torina. Posljednji put prije večeras, Edin je postigao dva gola Salernitani 4. marta u Seriji A.

Edin i Inter narednu utakmicu u prvenstvu Italije gostuju Speziji 15. aprila. S druge strane Verona tri dana kasnije ide na teško gostovanje Atalanti.