Borussija bez šanse protiv raspoloženih Parižana

Nogomet 19. sep 202322:57 0 komentara
REUTERS/Benoit Tessier

U derbiju prvog dana Lige prvaka PSG je u Parizu dočekao Borussiju Dortmund, a meč je završen pobjedom francuskog tima od 2:0.

Na prvu priliku čekalo se do 14. minute kada gosti prijete. Sjajno je probio Malen u kazneni prostor i šutirao nisko, ali tačno u golmana Donnarummu koji odlično reaguje. Odmah poslije toga Vititnha na drugoj strani ima veliku šansu. Primio je dodavanje i silovito šutirao sa ruba kaznenog prostora, ali lopta pogađa stativu.

U 32. minuti šansa za PSG. Mbappe je pokušao sa distance, ali lopta prolazi nekoliko centimetara od gola Dortmunda. Zatim i Kolo Muani prijeti, no bez uspjeha.

Najbolju priliku u prvom dijelu PSG je imao u 39. minuti. Dembele je izašao jedan na jedan sa golmanom Dortmunda, pucao, ali Kobel fantastično brani šut.

Furiozno je PSG započeo drugi dio. Već u 47. minuti Parižani dolaze u vodstvo. Sule je igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudija  Manzano pokazao je na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Mbappe.

Veoma brzo PSG stiže do 2:0. Lijepo su kombinirali Vitinha i Hakimi, a Marokanac sjajnim driblingom vara defanzivce Borussije i pogađa mrežu za sigurno vodstvo.  Borussija je najbliža pogotku bila u 79. minuti. Bynoe-Gittens je nakon odličnog prodora upito udarac, ali nije imao sreće. Lopta je pogodila stativu gola domaćih.

U narednom kolu Milan igra protiv Borussije Dortmund dok će Newcastle dočekati PSG.