Brighton nastavlja sa pobjedama, pao i Chelsea (VIDEO)

Nogomet 15. apr 202318:10 0 komentara
REUTERS/Hannah Mckay

Pet mečeva 31. kola Premier lige odigrano je u subotu u udarnom terminu od 16 časova. Brighton je na Stamford Bridgeu pobijedio Chelsea. Slavili su kao gosti i Fulham protiv Evertona i Crystal Palace protiv Southamptona. Svoj teren "sačuvao" je samo Wolverhampton koji je slavio protiv Brentforda. Duel Tottenhema i Bournemoutha pripao je gostima.

Prvi je zaprijetio Brighton preko Evana Fergusona u desetom minutu, ali je snažnim udarcem pogodio prečku. Samo četiri minuta kasnije stiže kazna u vidu gola Conora Gallaghera koji pogađa za 1:0 za Plavce. Gol pogledajte OVDJE.

Pričat će se o 21. minutu kada je neko od igrača Chelseaja igrao rukom u kaznenom prostoru, ali sudija je samo pokazao da se nastavi sa igrom.

Brighton je zaprijetio još dva puta u nastavku prvog poluvremena. Prvo preko Mitome u 26, a zatim ponovo preko Fergusona u 34. minutu, ali nije uspio da dođe do izjednačenja sve do pred sam finiš poluvremena.

Welbeck je natrčao na centaršut i glavom pogodio za 1:1. Gol pogledajte OVDJE.

Mikhaylo Mudryk je imao odličnu priliku da ponovo donese Plavcima prednost, ali je Robert Sanchez sjajno reagovao.

I onda samo četiri minuta kasnije, Brighton trese mrežu. Julio Enciso je primio dobru loptu i sjajno iz daljine pogodio za 2:1. Gol pogledajte OVDJE.